Inicjatywy RR

Informacje o inicjatywach podejmowanych przez Radę Rodziców SP-4.


Rodzice nie chcą "śmieciowej" żywności w szkole.

W tym roku szkolnym Rodzice uaktywnili się wznawiając dyskusję o "śmieciowej" żywności dostępnej na terenie szkoły. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 4 popiera tę inicjatywę i prosi o propozycje "zdrowego" asortymentu. Na wstępie proponujemy, aby dostępne były takie artykuły:
- woda niegazowana w butelkach 0,5 l
- soki w butelkach (typu Kubuś) i soki owocowe w kartonikach
- herbatniki typu "Bebetki"
- biszkopty
- suszone owoce (rodzynki, suszone śliwki), orzechy
- serki i jogurty w kubeczkach
- owoce świeże (mandarnki, banany, jabłka) - gotowe kanapki
Ślijcie dalsze propozycje na adres rrsp4@onet.pl
Chcemy wystąpić do dyrekcji szkoły z propozycją kontroli asortymentu.
Zwracamy jednak uwagę Rodzicom, że to co dzieci kupują zależy w dużej mierze od tego co propagują sami Rodzice. Nawyki żywieniowe dzieci wynoszą najczęściej z domu.

Obiady na stołówce szkolej

W związku z głosami na temat obiadów szkolnych informujemy, że stołówka w naszej szkole prowadzona jest przez Ajenta, który jest odpowiedzialny za przygotowywane posiłki (menu, wielkość i temperatura posiłków). Swoje uwagi prosimy zgłaszać bezpośrednio Ajentowi w dniach dokonywania płatności za obiady, czyli na przełomie miesiąca. W kwestii ceny obiadów wyjaśniamy, że Urząd Gminy Ursus (w przeciwieństwie do niektórych innych gmin) ich nie dofinansowuje.

Doświetlenie przejść przez ulicę

Jesienią powraca zawsze temat oświeltenia przejśc przez ulicę. Wprawdzie w rejonie SP-4 są już 2 przejścia dobrze oświetlone, ale jednak dzieci do szkoły przychodzą z dalej położonych bloków i domów. Niektóre przejścia są bardzo ruchliwe, ale zbyt słabo oświetlone. W związku z tym proponujemy wystąpić z wnioskiem do władz gminy o dodatkowe oświetlenie, a w niektórych miejscach także o wprowadzenie sygnalizacji świetlnej. Oto projekt wniosku:
pobierz (Wniosek o doświetlenie przejść przez ulicę) Wniosek o doświetlenie przejść przez ulicę
.