Czy wiesz, że...

Tu znajdziesz informacje na różne tematy związane z działalnością szkoły. Rodzice często mają dość ogólne informacje o tym, co się dzieje w szkole, na jakiej podstawie, na jakich zasadach. Nie do końca wiedzą jakie są ich obowiązki i prawa, i jak z nich korzystać Dlatego będziemy chcieli pewne tematy nieco pogłębić, aby uświadomić rodzicom jak wielki mogą mieć wpływ na szkołę.


Szkoła Podstawowa nr 4 w liczbach

W roku szkolnym 2017/2018 w SP-4 jest około 1000 uczniów !, W roku szkolnym 2017/2018 w SP-4 są 42 oddziały, w tym: klasy 0 - 2 oddziały, klasy I - 5 oddziałów, klasy II - 3 oddziały, klasy III - 10 oddziałów, klasy IV - 5 oddziałów, klasy V - 6 oddziałów, klasy VI - 8 oddziałów, klasy VII - 3 oddziały. W szkole zatrudnionych jest nieco ponad 100 osób (kadra nauczycielska i personel pomocniczy).
Nasza szkoła jest jedną z ....
No właśnie, kto wie ile w roku szkolnym 2017/2018 jest szkół podstawowych w Polsce ?
A ilu uczniów uczy się w nich ?
I ilu uczniów liczy statystyczna szkoła ?
To takie proste zadanie jako praca domowa dla uczniów :)

Ile kosztuje utrzymanie szkoły podstawowej ?

Każdy rodzic zastanawia się, ile kosztuje utrzymanie szkoły i dlaczego oświata jest permanentnie niedofinansowana. Dotarcie do wielu informacji nie jest łatwe i zabiera sporo czasu, którego zapracowani rodzice po prostu nie mają. Dlatego specjalnie dla rodziców dzieci z naszej szkoły zaprezentujemy tu wkrótce małe kompendium wiedzy na ten temat. A tymczasem proszę zobaczyć, ile w tym roku szkolnym kosztuje szkoła:
pobierz (Aktualny budżet  SP-4) Aktualny budżet
A oto dotychczasowe wydatki szkoły ...
pobierz (Wydatki SP-4) Wydatki SP-4

... i przychody szkoły
pobierz (Dochody SP-4) Dochody SP-4

Zarówno wydatki jak i dochody są zawsze liczone od początku roku kalendarzowego i podawane na koniec konkretnego miesiąca.

Za co rodzice muszą płacić w szkole a za co nie, czyli "droga" bezpłatna szkoła ?

"Drodzy Uczniowie i Rodzice ...." Tak zaczyna się List Ministra Edukacji Narodowej do uczniów, rodziców, dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Drogie, i to niestety dosłownie, są tu jednak dzieci. Lista wydatków, które ponoszą rodzice w ciągu całego roku szkolnego jest długa i ... stale się wydłuża. Postanowiliśmy zebrać wszystkie "szkolne" wydatki, pokazać które z nich są obowiązkowe i gdzie można zaoszczędzić.